Jak zarabiać na kryptowalutach?

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Kryptowaluty to coraz popularnieszy temat rozmów, głównie ze względu na możliwość „łatwego zarobku”. A bo sąsiad usłyszał, że ten ma kryptowalutę, no tego jak mu tam, bitkoina i super kasę na tym ma. Do pracy jeździć nie musi, więc te kryptowaluty to musi być dobry piniądz. Cóż, nie wszystko złoto co się świeci i podobnie jak w przypadku innych inwestycji, trzeba ochłonąć i przekalkulować, czy ten biznes rzeczywiście się opłaca. Dlatego teraz kilka słów o tym, jak zarabiać na kryptowalutach.*

Nie zapomnij o ważnej zasadzie: inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić!

Sposoby zarabianie na kryptowalutach

Jak zarabiać na kryptowalutach? – lista sposobów

1. Kraniki i Airdropy – darmowe kryptowaluty

Airdopy i kraniki to możliwość otrzymania kryptowalut za darmo lub za wykonanie prostej czynności (oglądanie reklam, kilknięcia w captcha itp.). Można powiedzieć, że są formą reklamy danego projektu. Czasem, aby otrzymać kryptowalutę trzeba podać swoje dane i tu trzeba uważać, ponieważ może się zdarzyć, że nie otrzymamy nic. Oszuści czają się wszędzie.

Zysk niewielki, ryzyko spore i trzeba poświęcić trochę czasu – czy warto? Tu najlepiej konsultować się na platformach kryptospołeczności, aby dowiedzieć się, czy nie bierzemy udziału w oszustwie.

2. Lending – pożyczki i lokaty

Dobry zysk i dość duże bezpieczeństwo, ze względu na to, że firmy, którym użyczamy naszych kryptowalut, istnieją na rynku od lat. Poza początkową weryfikacją, nie potrzeba poświęcać na to czasu – wystarczy założyć konto i przelać nasze kryptowaulty.  Opłaca się najbardziej przy dużych kwotach.

3. Staking – „odsetki”

Działa na bazie proof of stake, podobnie jak lending. Jest to możliwość otrzymania odsetek w kryptowalucie, którą trzyma się na konkretnym portfelu. Nieco trudniejsze niż lending, ze względu na konieczność odpowiedniej konfiguracji. Zysk nie jest duży.

Zarabianie na kryptowalutach, staking na czym polega

4. ICO/Presale – inwestycja w nowy projekt

Polega na tym, że stajesz się wczesnym inwestorem wybranego projektu. Warto poświęcić jak najwięcej czasu na rozeznanie się na rynku, by zminimalizować ryzyko utraty zainwestowanych środków. Mimo to, ryzyko jest spore, bo niewiele projektów wytrzymuje próbę czasu. Jeżeli jednak się uda, to zysk może być bardzo duży.

5. Sytem Afiliacyjny – polecanie nowych użytkowników

Za przyciąganie nowych użytkowników dostaje się prowizje. Bardzo proste, wymaga tylko rejestracji i udostępniamy link. Ryzyko jest niewielki, jeżeli na bieżąco będziesz wypłacać środki. Zysk może być całkiem dobry w zależności od ilości zaangażowania zaproszonych użytkowników.

Zarabianie na kryptowalutach, afiliacja co to jest

6. HODL – kup i zapomnij

Na przykładzie BTC i ETH widać, że na przestrzeni ostatnich lat na kryptowalutach można zrobić po prostu trzymając je na portfelu. Łatwe, jednak ryzykowne, bo trudno przewidzieć przyszłość wybranej kryptowaluty. Zysk może być spory.

7. Handel na giełdzie – kup taniej, sprzedaj drożej

Zasada jest prosta: kupujemy taniej i sprzedajemy drożej. Warto potrenować na niewielkich kwotach, by poznać, jak to działa. Wymaga wprawy i znajomości rynku oraz czasu. Ryzykowne, jednak zysk może być bardzo duży.

8. Kopanie kryptowalut – koparki

Wymaga czasu i początkowych inwestycji na sprzęt. Jednak przy odpowiedniej optymalizacji kosztów, może być opłacalne. Sprawdź artykuł Koparka kryptowalut – moja pierwsza kopalnia, gdzie znajdziesz przykładową koparkę do kopania Ethereum.

 

Jak zarabiać na kryptowalutach? – z głową!

Nie ma złotej recepty na inwestowanie w kryptowaluty. Gdy ktoś oferuje ci nieziemsko wysokie prowizje, niech zapali ci się w głowie czerwona lampka. Najlepiej skonsultować to z użytkownikami, którzy o kryptowalutach wiedzą dużo więcej.

 

 

* artykuł powstał głównie w oparciu o film na kanale Mike Satoshi: Jak łatwo zarobić na kryptowalutach?

2 Replies to “Jak zarabiać na kryptowalutach?”

  1. Mozliwości jest rzeczywiście wiele. Super to wyjaśniłeś. Ja od siebie mogę dodać, że bawiąc się w kryptowaluty warto zadbać od początku w dobry sprzęt. Przede wszystkim postawić należy nadobrą kartę graficzną i dysk. Ja od siebie moge polecic karty Radeon RX 6700. Śmigaja mi wszystko bez zarzutów.

  2. Niestety moja koparka nadal śmiga na czterech kartach, bo ceny wciaż są baaardzo wysokie i nie opłaca mi się ich kupować. Jeżeli chodzi o inne sposoby na zarabianie to najprostsze, a zarazem najtrudniejsze jest „kup i zapomnij” 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest