Internetowe Rewolucje 2018, certyfikat Google – opinia

Internetowe Rewolucje 2018, certyfikat Google – opinia

Jak wygląda Twój biznes? Masz mały sklepik z unikalną ofertą i sądzisz, że wato podzielić się nią z szerszym gronem, porzucając ideę „swojego podwórka”? Świadczysz usługi na obszarze Twojego miejsca zamieszkania? A może po prostu chcesz podzielić się swoją pasją i zarabiać na tym, co naprawdę lubisz, dając innym w zamian wartościową treść? Internetowe Rewolucje mają za zadanie pomóc Ci zrozumieć, czym jest środowisko online i jak odnaleźć się pośród konkurencji nieporównywalnie większej, niż w największym mieście.

Z otwartym umysłem pokornie przystąpiłam do obejrzenia wszystkich lekcji. Aby nie tracić koncentracji, cały kurs rozłożyłam na kilka dni, przyswajając wiedzę z dwudziestu sześciu bloków tematycznych. A teraz, czas na spostrzeżenia.

Certyfikat Internetowe Rewolucje

Certyfikat Internetowe Rewolucje – zalety

Jeżeli w Twojej głowie pojawia się powoli zalążek pomysłu, by biznes przenieść do wirtualnego świata – kurs może być dla Ciebie. Tematy poruszane na lekcjach pomogą Ci zrozumieć specyfikę środowiska internetowego. Sklepy internetowe i sklepy stacjonarne dzieli pewnego rodzaju przepaść, między innymi i pokoleniowa. Musisz pamiętać, że użytkownicy sieci są coraz bardziej wymagający i niecierpliwi. Zapoznaj się z kursem i bądź przygotowany na to, co może Cię czekać, jeżeli nie przyłożysz się wystarczająco do stworzenia miejsca dla Twojego biznesu w sieci.

Kurs, w perspektywie początkujących, może przyczynić się do uświadomienia sobie jeszcze jednej istotnej rzeczy – skoku technologicznego. To, że coraz więcej osób korzysta z sieci przy pomocy urządzeń mobilnych, może dać do myślenia. Odkrywając potencjał Internetu łatwiej zrozumieć, co w nim jest takiego przyciągającego, że użytkownicy smartfonów tak często zapominają o „bożym świecie”. Kurs może pomóc zrozumieć wirtualny świat i wprowadzić do niego swoją cząstkę. Jeżeli jesteś orędownikiem dobrej jakości, także w kwestii treści, możesz postarać się, aby Twoje miejsce w sieci prezentowało taką właśnie wartość.

Osoby o dłuższym stażu pracy związanym z marketingiem internetowym mogą także znaleźć kilka ciekawych informacji. Będzie to przede wszystkim odświeżenie części informacji zalegających w zakątkach umysłu. Podczas słuchania lekcji prowadzący oraz przedstawiciele z kilku firm podpowiadają, dlaczego warto i jak stosować różne narzędzia dostępne w Internecie. Czasem trzeba po prostu posłuchać, by złapać się za głowę i powiedzieć „przecież ja to wiem”!

Kurs Internetowe Rewolucje to także test dla naszej koncentracji, a momentami trudno ją utrzymać. Warto jednak wsłuchać się w lekcje wideo i wczytać w pytania. Zwłaszcza te drugie chwilami wymagają zwiększenia skupienia, by zrozumieć, jakie kryje się w nich znaczenie. Możesz też czytać między wierszami, by być może odnaleźć wskazówki przemycone przez Google.

Internetowe Rewolucje – wady

Konieczność poświęcenia na kurs kilku dni nie zniechęcił mnie do jego ukończenia. W myśl zasady „szukajcie, a znajdziecie” uważnie śledziłam każde zdanie i analizowałam ich konstrukcję. Nie wszystkie pytania były oczywiste, a odpowiedzi niejednoznaczne. Mimo to jedyną wadą w mojej opinii może być właśnie czas trwania kursu.

Google prawdę powie

Niekoniecznie. Gigant broni swoich tajemnic jak może i jedynie drobne wskazówki oraz własne analizy pomogą zrozumieć, jak działać. Koniec końców mam wrażenie, że odpowiedzią jak działać skutecznie, by Twoja strona znalazła się wysoko w naturalnych wynikach wyszukiwania, jest po prostu być uczciwym w wielu tego słowa znaczeniach.

Plusy i minusy:

+ dobry początek na zapoznanie się ze światem wirtualnym oraz jego możliwościami,

+ sposób na odświeżenie wiedzy i poszukiwanie nowych inspiracji,

+ konieczność skupienia na zagadnieniach wyostrzająca umysł,

+ przykłady zastosowania wybranych narzędzi i ich znaczenie,

długość kursu.

Tematy:

1. Możliwości w internecie
2. Twoje pierwsze kroki na drodze do sukcesu online
3. Zadbaj o swoją obecność w internecie
4. Nawiąż kontakt przez e-mail
5. Pierwsze kroki z wyszukiwarkami
6. Daj się poznać dzięki wyszukiwarce internetowej
7. Wykorzystaj potencjał wyszukiwania
8. Daj się zauważyć dzięki reklamom w wyszukiwarkach
9. Udoskonalaj swoje kampanie w wyszukiwarkach
10. Wypróbuj analitykę
11. Odnieś sukces dzięki analityce
12. Pokaż się lokalnie
13. Pomóż osobom z okolicy znaleźć Cię w internecie
14. Pokaż się dzięki mediom społecznościowym
15. Poznaj lepiej świat mediów społecznościowych
16. Poznaj lepiej świat mediów społecznościowych
17. Wykorzystaj zalety urządzeń przenośnych
18. Reklama w innych witrynach
19. Szczegółowe omówienie reklam displayowych
20. Rozwój międzynarodowy
21. Wykorzystaj w pełni możliwości filmów
22. Zbuduj swój sklep internetowy
23. Zwiększ sprzedaż w internecie
24. Utwórz strategię biznesową online
25. Wypróbuj marketing treści
26. Wyciągaj wnioski na podstawie danych

One Reply to “Internetowe Rewolucje 2018, certyfikat Google – opinia”

  1. Internetowe Rewolucje to nie tylko kurs on-line – każdy, kto działa w sieci lub dopiero planuje, ma możliwość spotkać się osobiście z doradcą internetowych rewolucji. Pomagamy w opracowaniu strategii online, doboru właściwych narzędzi, a to wszystko… bezpłatnie! 🙂 Każdy może zarejestrować się tutaj: http://bit.ly/2Da5GPB