Przeglądarka internetowa Brave

Przeglądarka internetowa Brave

Jeżeli tak jak mnie frustrują Cię nachalne, nieatrakcyjne i wyskakujące zewsząd reklamy podczas przeglądania stron internetowych lub oglądania filmów na YouTube, możesz to bez trudu zmienić. Wystarczy… zmienić przeglądarkę internetową. Brave to alternatywa dla Chroma, Firefoxa i innych przeglądarek, przewyższająca je przed wieloma względami. Czy warto ją ściągnąć? Moja odpowiedź to jednoznaczne TAK! Dlaczego? O tym poniżej.

Brave — najważniejsze funkcje, które mogą Ci się spodobać

Wyświetlanie nachalnych reklam to nie jedyne co frustruje wielu użytkowników Internetu. Nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak sprytnym i podstępnym rozwiązaniem jest marketing internetowy. Odpowiednio przygotowana reklama, która dociera do wybranej grupy odbiorców, jest skutecznym narzędziem zachęcającym do zakupu. Surfujesz po sieci w poszukiwaniu nowego radia? Bądź pewien, że nawet na stronach teoretycznie niespokrewnionych tematycznie, zobaczysz reklamy oglądanych wcześniej modeli. Niestety, odporność na takie komunikaty jest niewielka i łatwo im ulec pod wpływem chwili. Możesz zmienić ten model, bo, zgodnie z hasłem Brave, „nie jesteś produktem”.

Panel ustawień Brave
Panel ustwień przeglądarki Brave

Na oficjalnej stronie https://brave.com/ znajdziesz wszystkie informacje na temat tej przeglądarki. Ja skupię się na tym, co według mnie najważniejsze.

  1. Szybkość — jeżeli tak jak ja korzystasz z wolnego łącza internetowego lub zwyczajnie nie lubisz czekać na załadowanie się strony, Brave jest dla Ciebie. Pozwala przyspieszyć ładowanie się stron 3 – 6krotnie w porównaniu z Chrome i Firefox. Dzieje się to automatycznie, więc nie musisz instalować żadnych dodatkowych wtyczek.
  2. Blokowanie reklam i skryptów śledzących — frustrujące, kolorowe, migające i przytłaczające reklamy przestają być problemem. Przeglądarka blokuje je skutecznie, a w ich miejscu pozostają jedynie puste pola. Przeglądanie stron staje się przyjemniejsze i łatwiej jest skupić się na treści. W przypadku YouTube, reklamy nie pojawiają się wcale — oglądasz filmy bez przerw.
  3. Anonimowość — w związku z blokowaniem skryptów śledzących Twoje poczynania na stronie, możesz czuć się bezpieczniej. Brave nie sprzeda Twoich danych reklamodawcom, co więcej — nie gromadzi danych, mogących Cię zidentyfikować w sieci.
  4. Dowolna konfigurowalność — pod tym względem wszelkie ustawienia przeglądarki są bardzo proste do wdrożenia. Choć niewiele osób korzysta z dodatkowych funkcji, jakie oferują im przeglądarki, tutaj zdecydowanie polecam pobawić się w ustawienie odpowiednich opcji.
  5. Brave Rewards i Tips — to wymaga rozwinięcia.
Brave, blokowanie reklam
Ilość zablokowanych reklam i czas, dzięki temu zaoszczędzony

Brave Rewards

W poprzednim artykule napisałam nieco o unikalnych treściach i jak ciężko jest znaleźć je w Internecie. Strony często posługują się tymi samymi źródłami, np. sobą nawzajem. W ten sposób znalezienie ciekawego źródła informacji i opinii jest zadaniem trudnym. Co ma do tego przeglądarka? Zacznijmy od początku.

W Internecie nie ma nic za darmo. Bezpłatne serwisy społecznościowe i strony, z których tak chętnie korzystasz, zbierają dane o Tobie, Twoich zainteresowaniach, przeglądanych ofertach i wszystkim, co przejdzie przez przeglądarkę. Cena, jaką płacisz za korzystanie z informacji w sieci to Twoje dane — bezcenne, a jednak tak chętnie powierzane. Te dane pozwalają reklamodawcom precyzyjnie dopasować reklamy, które skutecznie zachęcą Cię do zakupu. Każde Twoje kliknięcie reklamy (np. Google) to koszt dla reklamodawcy (np. sklepu internetowego). Dzięki temu, że kupisz jego produkt, może on opłacić giganta, jakim jest Google i w ten sposób, z udostępnianych danych nie masz właściwie nic. I tu na scenę wchodzi Brave Rewards.

Brave wyświetlanie reklam
Panel Brave

Brave Rewards to sposób na to, abyś to Ty zarabiał na pokazywanych Ci reklamach. Nie są to jednak te same krzykliwe reklamy, do których jesteś przyzwyczajony. Reklamy Brave są dyskretne i wyświetlają się raz na jakiś czas w prawym dolnym rogu przeglądarki. Nie zasłaniają Ci ekranu, nie przeszkadzają, a każde ich wyświetlenie to zarobek dla Ciebie. Zarobek ten ma postać tokenów BAT (Basic Attention Token), które gromadzone są na wbudowany w przeglądarkę portfel. Możesz je gromadzić lub przekazywać twórcom na Twoich ulubionych stronach w postaci napiwków (Tips).

Napiwki Brave - jak udzielić
Po prawej stronie

Jest również dostępna opcja automatycznego przeznaczania części środków dla tych twórców, których treści najskuteczniej przykuły Twoją uwagę. Aby twórca mógł takie nagrody w postaci tokenów odbierać, musi mieć zweryfikowaną stronę Brave Rewards (listę zweryfikowanych wydawców znajdziesz na https://batgrowth.com/publishers/website lub sprawdzisz to w pasku adresu strony). Jeżeli witryna nie jest zweryfikowana, tokeny i tak będą czekać. W ten sposób wspierasz tych twórców, którzy Twoim zdaniem na to zasługują.

Twórców możesz wspierać także na inny sposób. Po zarejestrowaniu w programie Brave Rewards twórca otrzymuje link, przez który możesz pobrać przeglądarkę Brave. Od każdego pobrania i instalacji twórca otrzymuje nagrodę. Jeżeli chcesz wesprzeć tę stronę, pobierz przeglądarkę przez ten link: https://brave.com/sze709

Przeglądarka internetowa Brave

Powyżej opisałam tylko niektóre z funkcjonalności tej przeglądarki. Polecam Ci ściągnąć i przetestować ją, aby zobaczyć różnicę. Już nic nie będzie rozpraszało Twojej uwagi podczas surfowania po sieci.

Zarabiaj na wyszukiwaniu – sprawdź też wpis Wyszukiwarka Presaearch.